رد کردن لینک ها

اطلاعات بیشتری در مورد استئارات کلسیم

استئارات کلسیم کربوکسیلات کلسیم می باشد که در بعضی از روان ساز ها و مواد فعال در سطح یافت می شود و بصورت یک پودر سفید مومی می باشد.

تولید و فراوانی

استئارات کلسیم  همچنین جزء سازنده اصلی تفاله صابون، جسم جامد سفیدی است که از مخلوط شدن صابون با آب سنگین تشکیل می گردد. بر خلاف صابون هائی که شامل سدیم و پتاسیم هستند، استئارات کلسیم قابل حل در آب نبوده و به خوبی کف نمی کند. استئارات کلسیم بصورت تجاری بعنوان 50% پراکنده در آب یا بعنوان پودر خشک افشانه فروخته می شود.

بعنوان یک افزودنی غذائی، بصورت ژنریک شماره E470 شناخته می شود.

کـاربـرد های استئارات کلسیم :

استئارات کلسیم بعنوان عامل سیلان در پودر ها شامل بعضی از خوراکی ها ( مانند اسمارتیزها)، نرم کننده سطح شیرینی های سخت، عامل مانع نفوذ آب در پارچه، عامل نرم کننده در مغز مداد و مداد شمعی استفاده می شود.

در صنعت بتن از استئارات کلسیم برای کنترل شوره زدگی مواد سیمانی بکار رفته در تولید محصولات بتنی مانند سنگفرش و بلوک و نیز مقاوم کردن در مقابل آب، استفاده می شود.

در صنعت کاغذ سازی، استئارات کلسیم بعنوان روان ساز که براقی خوبی را فراهم آورده و از گردگرفتگی و ترک خوردگی در ساخت کاغذ و مقوا جلوگیری می کند، بکار گرفته می شود.

در پلاستیک، استئارات کلسیم می تواند بعنوان رباینده یا خنثی کننده اسید در کنسانتره های بالای ppm 1000، و یک روان ساز و یا یک عامل آزاد کننده عمل نماید. استئارات کلسیم هم چنین در کنسانتره های پلاستیک رنگی بکار گرفته می شود تا خشک شدن پیگمنت را بهبود بخشد. در پی وی سی های سخت می تواند ذوب را تسریع نموده، سیلان را بهبود بخشیده و آماس (تورم) را کاهش دهد.

کاربرد در مراقبت های فردی و صنایع داروسازی شامل آزاد کردن قالب قرص ها، عامل ضد اندود و عامل ژل شدن.

استئارات کلسیم یک جزء تشکلیل دهنده در بعضی انواع کف زدا ها می باشد.

استئارات کلسیم کربوکسیلات کلسیم می باشد که در بعضی از روان ساز ها و مواد فعال در سطح یافت می شود و بصورت یک پودر سفید می باشد.استئارات کلسیم  همچنین جزء سازنده اصلی تفاله صابون،جسم جامد سفیدی است که از مخلوط شدن صابون با آب سنگین تشکیل می گردد.

بر خلاف صابون هائی که شامل سدیم و پتاسیم هستند، استئارات کلسیم قابل حل در آب نبوده و به خوبی کف نمی کند. استئارات کلسیم بصورت تجاری بعنوان ۵۰% پراکنده در آب یا بعنوان پودر خشک افشانه فروخته می شود.

کاربرد های استئارات کلسیم :

۱-   عامل سیالّیت در مواد پودری شکل

۲-   پارچه های ضد آب

۳-   نرم کننده مداد و مداد مومی

۴-   در صنعت بتن

۵-   کاغذ و مقوا سازی

۶-  صنعت  لاستیک و پلاستیک بعنوان یک نرم کننده موثردر پروسه و عامل آزاد کننده

۷-  صنعت پلاستیک

۸-   در کنسانتره های پلاستیک رنگی بعنوان خمیر کننده رنگدانه ها

۹-   به کاهش فشار اکسترودر کمک میکند.

۱۰- از اجزاء سازنده بعضی از کف زدا ها

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه